Penzion na Vysočině

[wpcol_1half id="" class="" style=""]

Penzion Skalův Mlýn Červená Řečice

Penzion Skalův mlýn se nachází asi 12 km od Pelhřimova, na samotě mezi obcemi Červená Řečice a Křelovice, v údolí na břehu říčky Trnava. Příjezd je přímo z obce Červená Řečice, cca 1 km po asfaltové komunikaci (v zimě se doporučují sněhové řetězy).

Penzion Skalův mlýn je možné celoročně využívat pro ubytování rodin s dětmi, ubytování skupin, firemní školení a semináře, jazykové a taneční kurzy, rodinné oslavy, svatby a pro pobyty rodičů s dětmi.

Penzion Skalův mlýn se nachází v malebném prostředí Vysočiny, v CHKO přímo u lesa. Návštěvníkům střediska se nabízí krásné procházky po okolí spojené s houbařením, ale také možnost cykloturistiky. Cca 3 km od rekreačního střediska se nachází vodní nádrž Želiv s možností koupání, pronájmu loděk a šlapadel.

V rekreačním areálu je povoleno přechovávání domácích zvířat.

Pečetní znak pochází z doby kolem roku 1632. Jedná se o otisk mosazného pečetidla pekařského a mlynářského cechu v Červené Řečici.

 Pečetní znak

[/wpcol_1half] [wpcol_1half_end id="" class="" style=""]

Popis penzionu Skalův mlým

Penzion Skalův mlýn je postaveno na místě původního mlýna a jeho součástí je říční náhon, který je v současnosti využit pro malou vodní elektrárnu.

V budově se nachází velká společenská místnost (lze využívat i jako klubovnu nebo hernu, možnost pořádání firemních školení ). V podkroví jsou 3 čtyřlůžkové (s možností až 2 přistýlek) apartmány s vlastní koupelnou, toaletou a kuchyňkou.

Pro trávení volného času středisko poskytuje návštěvníkům toto vybavení: biliard, stolní tenis, šipky, televizi, SAT TV, travnaté hřiště (volejbal, nohejbal, fotbal, badminton) , venkovní houpačku. K dispozici je také kamenný zahradní krb s udírnou. V blízkosti rekreačního střediska se také nachází vyhledávaná turistická trasa.

Na řece je v provozu malá vodní elektrárna a na náhonu říčky Trnava jsou možné projížďky loďkou. Pro příznivce rybaření je zde možnost sportovního rybolovu.

Podmínky rybolovu:

  • Ryby se chytají v průběhu celého dne v horním a dolním náhonu
  • Loví se pstruh, siven, kapr
  • Poplatek za chytání je 30,- Kč
  • Úlovek se dává do věder a po ukončení je vyúčtován (94,-Kč/kg)
  • Ulovená ryba nesmí být vrácena zpět do vody

[/wpcol_1half_end]